Makijaż permanentny

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg estetyczny polegający na skorygowaniu defektów lub podkreśleniu w sposób subtelny urody. Można nim skorygować kształt ust, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej wyrazistym. Można również podkreślić spojrzenie zagęszczając linię rzęs. Kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Najczęściej korekty wymagają też brwi – niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone. Coraz częściej ze względu na wygodę makijaż permanentny zastępuje tradycyjny makijaż.

Wbrew dość często spotykanym opiniom makijaż permanentny to nie tatuaż. W makijażu  pigmenty wprowadzane są do powierzchownych warstw naskórka a nie jak ma to miejsce przy tatuowaniu do głębokich warstw skóry. W związku z czym makijaż nie tworzy nam graficznego wyrazu twarzy a tworzy subtelną, delikatną oprawę naszych oczu czy ust.

 

Dla kogo jest makijaż permanentny?

  • Dla osób posiadających rzadkie, nie symetryczne, cienkie brwi
  • Dla osób, które nie potrafią się malować lub poświęcają temu zbyt dużo czasu
  • Dla osób, które często farbowanie brwi henną nie przynosi długofalowych oczekiwań
  • Dla osób, które uczulają kosmetyki kolorowe
  • Dla osób, których naturalna czerwień wargowa zatraciła swój naturalny kształt, granice lub posiada odbarwienia w wyniku często pojawiających się opryszczek
  • Dla osób, które chciałyby nasycić swoje usta pięknym, subtelnym, soczystym lub wyraźnym kolorem
  • Dla osób aktywnych fizycznie, u których tradycyjny makijaż nie utrzymuje się zbyt długo
  • Dla osób, którym brakuje czasu na codzienny makijaż
  • Dla osób po chemioterapii, które straciły swoje naturalne włosy

Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg makijażu permanentnego poprzedza wypełnienie świadomej zgody na zabieg oraz konsultacja z linergistką. Po wyeliminowaniu bezwzględnych przeciwwskazań do zabiegu linergistka zapoznaje się z wizją klienta, jego realnymi oczekiwaniami a następnie zostaje ustalona technika pigmentacji. Po ustaleniu szczegółów zabiegu np. w przypadku brwi przechodzimy do wymierzenia ich symetrii oraz wyrysowania kształtu brwi. Po zaakceptowaniu przez klientkę kształtu brwi dobieramy kolor brwi/ ust a następnie przechodzimy do pigmentacji. Dla większego komfortu klienta zabieg wykonywany jest w znieczuleniu a wszelkie używane  do zabiegu igły, kartridże są jednorazowego użytku i są sterylne.

 

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi z linergistką, Panią Justyną Sobczyńską w każdą środę w godz: 17-20.