Pozbądź się zbędnych centymetrów z Vanquish!

Pozbądź się zbędnych centymetrów z Vanquish!

Styczeń to dobry czas na zmiany. Zazwyczaj właśnie z początkiem Nowego Roku nachodzą nas różne refleksje dotyczące naszego życia. Może powinniśmy wziąć się za siebie? Zacząć dbać o swoje zdrowie? Biegać, czytać, czy poświęcać więcej czasu rodzinie, lub na rozwój swoich zainteresowań i pasji? Najczęściej wśród postanowień noworocznych dominują te mówiące o utracie zbędnych kilogramów. Tak, to temat, który powraca jak bumerang. Może ten rok będzie jednak przełomowy?

Odchudzanie to odwieczna walka, jaką prowadzimy sami ze sobą, jak wiadomo jednak – najtrudniej jest zacząć. O tym, jak rozsądnie i skutecznie się do tego zabrać, opowie ekspert Vanquish Kinga Majewska – fizjoterapeutka i masażystka w Macadamia City Spa.

„Oponki”, „bryczesy”, „pelikany” – to obszary, w których najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa. Czy istnieje sprawdzony sposób, aby skutecznie ją zlikwidować?

Rzeczywiście, wspomniane obszary stanowią duży problem dla wielu naszych pacjentów. Należy jednak pamiętać, że podstawą każdego procesu odchudzania jest odpowiednia dieta oraz ruch. Bez tej świadomości ciężko jest zacząć. Ważne jest, aby zrozumieć złożoność problemu, a w tym na pewno pomocna jest konsultacja ze specjalistą. Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej wymaga wsparcia nowoczesnych technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej, takich jak Vanquish.

IMG_9196

sesja Vanquish fot. Maciej Stanik

Przychodzi do Pani pacjentka, która chce być szczupła. Od czego zaczynacie?

Zaczynamy od wywiadu dotyczącego zdrowia i kondycji fizycznej oraz ustalenia, nad którą częścią ciała będziemy pracować. Każdemu pacjentowi, który trafia do nas z problemem nadwagi, robimy pomiar ciężaru ciała oraz procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, a także zdejmujemy miarę z obwodów. Wspólnie omawiamy plan działania, zawsze jednak zaczynamy od zmiany złych nawyków żywieniowych, które najczęściej są przyczyną otyłości.

Czyli nie ma cudów i sama kuracja nawet najbardziej nowoczesnym sprzętem nie wystarczy?

W Macadamia City Spa wyznajemy zasadę holistycznego podejścia do zdrowia i urody, w tym również do odchudzania. Pamiętajmy, że jest to proces, na którego efekt ma wpływ kilka czynników: dieta, aktywność fizyczna oraz spożywanie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. W ostatnim czasie jedna z dziennikarek poddała się kuracji Vanquish z góry zakładając, że nie będzie robiła nic, poza 30-minutowymi sesjami w odstępach tygodniowych. Nie wierzyła do końca w skuteczność technologii LAHF (Large Area High-Frequency Field), która polega na stopniowym ogrzewaniu tkanki tłuszczowej, która osiąga temperaturę do ok. 45-46°C, podczas gdy temperatura skóry pozostaje na poziomie 40-41°C. W efekcie po 5 sesjach Vanquish oraz serii drenaży limfatycznych Limphasteam zgubiła 4 cm w pasie oraz 3 cm w udach. Zatem odpowiedź nasuwa się sama.

Zrzut ekranu 2017-01-16 o 14.18.08

Czyli dieta i ruch są w stanie zwiększyć pożądany przez nas efekt?

Zdecydowanie tak. Doradzamy pacjentom skorzystanie z konsultacji dietetyka oraz wygodnej formy cateringu dietetycznego Przełom w odżywianiu, z którym współpracujemy już od roku. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się regularnego, zdrowego jedzenia. Pięć posiłków trafia codziennie prosto do drzwi naszego domu, czy biura. Zbilansowana dieta, jak już wspomniałam, jest podstawą naszego zdrowia. Natomiast w procesie odchudzania jedzenie ma ogromne znaczenie. Kuracja Vanqusih wymaga również systematycznego ruchu. Wystarczą dynamiczne spacery tuż po wykonanym zabiegu, choć wiadomo, że dowolna forma regularnej aktywności fizycznej, przynajmniej 2-3 raz w tygodniu, jest zalecana w każdym wieku.

FullSizeRender[2] FullSizeRender

Wspominała Pani jeszcze o piciu wody. 2 litry dziennie to bardzo dużo, tym bardziej, że mamy tendencję do zapominania o tym.

Picie wody jest niezwykle istotną kwestią, bez względu na to, czy próbujemy z zrzucić kilogramy, czy też nie. Obumarłe komórki tłuszczowe, w skutek działania energii LAHF, są wydalane z naszego organizmy właśnie dzięki wodzie, dlatego zalecamy picie wody przed i tuż po zabiegu. Można wspomagać się specjalną aplikacją, która będzie nam przypominać o regularnym piciu szklanki wody, np. co godzinę. W ten sposób, w ciągu całego dnia, jesteśmy w stanie wypić te dwa litry.

Jak wygląda jedna sesja kuracji Vanquish?

Każdy zabieg zaczynamy od drenażu limfatycznego. W Macadamii dysponujemy profesjonalnym kombinezonem do drenażu limfatycznego Limphasteam. Najprościej rzecz ujmując pełni on funkcję masażu uciskowego, który sekwencyjnie udrażnia węzły limfatyczne, pobudza krążenie krwi i limfy od czubków palców do żeber. Tak przygotowane ciało, w tym przypadku brzuch oraz uda, jest gotowe na sesję Vanquish. Działanie tej maszyny polega na zwiększeniu temperatury w komórkach tłuszczowych wybranego obszaru (brzuch, uda, ramiona), tak aby spowodować ich naturalne obumarcie za pomocą emisji skoncentrowanej wielkoobszarowej energii hF.

IMG_9368 IMG_9385

Limfasteam fot. Maciej Stanik

Czy zabieg jest bolesny?

Vanquish jest całkowicie bezpieczną i bezbolesną metodą redukowania tłuszczu. Posiada wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, w tym FDA (czyli został zaakceptowany przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków). Często nazywany jest liposukcją bez skalpela. Tak, jak wspomniałam ramię maszyny skierowane jest na wybrany obszar naszego ciała. Częstotliwości energii jest różna w zależności od tego, jak głęboko chcemy oddziaływać na tkankę tłuszczową, aby skutecznie umożliwić jej likwidację.

FullSizeRender[3] FullSizeRender[1]

Jakie najlepsze efekty Pani uzyskała?

Do tej pory największy efekt widoczny był u naszej pacjentki, która po serii sześciu zabiegów Vanquish oraz drenaży limfatycznych, połączonych z dietą oraz gimnastyką dwa razy w tygodniu zgubiła 12 cm w obwodzie brzucha i aż 8 cm w udach. Utrata wagi była znacząca, ponieważ w ciągu sześciu tygodni zrzuciła aż 12 kg. Jeśli chodzi o panów, to najlepszy efekt uzyskał mężczyzna w średnim wieku, który w ciągu 4 sesji zgubił aż 8 cm w okolicy brzucha. Stosowała się jednak do naszych zaleceń: pił wodę, był na diecie i tygodniowo pokonywał dystans aż 60 km pieszo.

Kinga Majewska_fizjoterapeuta

Kinga Majewska – ekspert Vanquish/fizjoterapeuta fot. Maciej Stanik

Author Info

Macadamia City Spa