Skóra pełna blasku, czyli cudowne działanie kwasu ferulowego!

Skóra pełna blasku, czyli cudowne działanie kwasu ferulowego!

Zaczynają się letnie upały, słońce coraz bardziej grzeje. Jak przygotować skórę do słonecznych kąpieli, aby stała się odmłodzona i pełna blasku? Kosmetolog Macadamia City Spa Monika Samul poleca zabieg na bazie kwasu ferulowego!

Czym jest kwas ferulowy?

Kwas ferulowy nie jest kwasem złuszczającym. Jest natomiast silnym antyoksydantem, naturalnym fotoprotektorem pozyskiwanym z roślin, głównie ze zbóż. Dzięki tym właściwościom możemy bezpiecznie stosować go przez cały rok, w tym również w sezonie wiosenno-letnim.

Na czym polega zabieg z użyciem kwasu ferulowego i Witaminy C?

Zabieg ten składa się z trzech etapów:

1. Krok pierwszy
W pierwszej kolejności aplikowane są dwie warstwy kwasu ferulowego w połączeniu z lekkim masażem.

2. Krok drugi
Następnie na podwójną warstwę kwasu nakładane jest serum z aktywną, wysoko stężoną witaminą C(24%) oraz kwasem hialuronowym (C-Peel + dodatek z odmładzającym wyciągiem z winogron). Maska pozostawiana jest na twarzy przez 15 minut.

3. Krok trzeci
Po upływie wymaganego czasu i oczyszczeniu twarzy nakładana jest oleista ampułka C-Vit , delikatnie wmasowywana w skórę i pozostawiona do wchłonięcia. Zabieg  kończy się aplikacją kremu dopasowanego do rodzaju skóry.

Jakie są efekty tego zabiegu?

Zabieg na bazie kwasu ferulowego ma działanie antyrodnikowe, silnie nawilżające i przeciwzapalne. Doskonale wpływa na opaloną słońcem skórę, wyrównując jej koloryt. Jest to zabieg, który doskonale przygotuje naszą cerę do kąpieli słonecznych, jak również sprawdzi się po intensywnym opalaniu. Skóra stanie się promienna, gładka i odświeżona. Efekty po zabiegu są długotrwałe. Sugerowane jest wykonanie serii ok. 6 zabiegów w odstępach 7-14 dni.

Monika Samul – kosmetolog z wieloletnim doświadczenie, ekspert w dziedzinie aktywnej pielęgnacji

Author Info

Macadamia City Spa